Čec/17

28

Přes tři čtvrtiny Čechů považují za nejlepší bydlet ve vlastním. Investice do nemovitostí lákají 81 procent lidí

Z průzkumu České asociace stavebního spoření mezi 1466 respondenty vyplývá, že více než tři čtvrtiny Čechů považují za nejlepší bydlet ve vlastním. Z celé ČR vlastnictví nemovitosti považuje za optimální nejméně lidí v Praze, jen 72, 7 %. Vlastní domov má podle našeho CEO Jiřího Patáka 76 % Čechů a 90 % Slováků.
 
Více než tři čtvrtiny Čechů považují za nejlepší bydlet ve vlastní nemovitosti. Pronájem označilo za optimální variantu pouze 6 % dotázaných. Dalších 16 % Čechů uvedlo, že se rozhoduje podle aktuální rodinné situace. Vyplývá to z průzkumu České asociace stavebního spoření mezi 1466 respondenty.
 
V Praze přitom vlastnictví nemovitosti považuje za optimální nejméně dotázaných z celé ČR, a to 72,7 % lidí. K pronájmu se v Praze kloní 7,4 % lidí, což je mezi kraji až třetí nejvyšší hodnota. Nejvíce příznivců má vlastnické bydlení v Karlovarském kraji (85 %). Pronájmy pak oceňují především lidé mladší 19 let (9,6 %) a obyvatelé Zlínského kraje (10 %). Většina Čechů zároveň podle průzkumu považuje vlastnictví nemovitosti za zajímavý způsob ukládání peněz. Na počátku loňského roku investice do nemovitostí lákaly 72 % dotázaných, letos je to 81%.
 
ČNB přitom nedávno oznámila, že opět zpřísnila podmínky pro poskytování hypoték. Vedl ji k tomu rychlý růst cen nemovitostí i objemu úvěrů na bydlení. Při zhoršení ekonomiky by se tak mohla řada domácností s hypotékou dostat do problémů se splácením.
 
Náš CEO Jiří Paták již dříve řekl, že vlastní domov má 76 % Čechů a 90 procent Slováků. Hypotéku v ČR má asi 14 % lidí a zbylých více než 60 % má nemovitost plně ve svých rukou. Ve svém bydlí například polovina Rakušanů a 45 % Němců. Pětina jich splácí hypotéku.
 
Zdroj: iHNed.cz

Žádné štítky

Čec/17

27

Kdy se vašemu klientovi vyplatí sjednat si životní pojištění?

Češi se zajišťují na životní rizika daleko méně než většina ostatních Evropanů. Jestliže evropský poměr je 61 procent ku 39 procentům ve prospěch životního pojištění z pohledu celkového předepsaného pojistného, pak u nás je poměr životního pojištění téměř přesně opačný.
 
Víte, že Češi si chrání více majetek než nejčastější zdroj výdělků – sebe? Lidé si často kladou otázku, v jakých případech, a zda vůbec, se jim vyplatí si nějaké životní pojištění platit. Více než životně důležité je sjednat ho pro každého vašeho klienta, který má jakýkoliv úvěrový závazek nebo rodinu závislou na svém příjmu. Jelikož je životní pojištění dlouhodobým produktem, často uzavíraným na 30 a více let, je vhodné jej sjednat klientovi v co nejnižším věku.
 
Většina pojistek umožňuje vašim klientům smlouvu v průběhu času poměrně flexibilně upravovat podle aktuální životní situace, například když si váš klient vezme nový úvěr, narodí se mu dítě nebo změní zaměstnání. Často se podceňuje riziko invalidity.
 
Co nejdříve je důležité klienotvi pojistku uzavřít hlavně z důvodu případných výluk. Pokud se stane úraz, který zanechá trvalé následky, nebo je klientovi diagnostikována jakákoliv nemoc, nová smlouva nebude krýt komplikace způsobené událostmi před počátkem pojištění.
 
Zásadní vliv má pojištění pro hlavního živitele rodiny. Již tak strašná událost, jakou může být ztráta milované osoby, se může proměnit v další noční můru v podobě nesplácené hypotéky, exekuce domu a s tím spojených dalších starostí. Nemusí vždy jít jen o úmrtí. Častým důvodem potíží nepojištěných rodin je invalidita živitele. Zhruba 20 % Čechů čeká od životního pojištění podporu při dlouhodobé nemoci a jen asi desetina lidí očekává také zabezpečení při invaliditě, při trvalých následcích úrazu a při dlouhodobé pracovní neschopnosti..
 
Vážné nemoci, trvalé následky úrazu a invalidita mají kvůli potřebě dlouhodobého léčení nebo trvalé pracovní neschopnosti nejzávažnější dopad na rodinný rozpočet. Pojištění pro tyto případy by tedy neměla chybět v žádné smlouvě životního pojištění.
 
U životního pojištění je také možné využít daňových odpočtů. Až 24 tisíc Kč ročně si může váš klient jako pojistník odečíst od základu daně, splní-li zákonem dané požadavky.
 
Nejčastěji si lidé sjednávají smlouvy o životním pojištění, když jsou věku 30 až 40 let. V tomto věku lidé řeší bydlení či pořízení vlastní rodiny. Poprvé si velmi silně uvědomí, že je třeba ochránit příjmy rodiny před rizikem invalidity, vážných onemocnění, či dokonce před úmrtím. Mladší lidé si ještě tolik neuvědomují nejvážnější životní rizika a nemají potřebu je zajišťovat.
 
Častým problémem jsou podle nízké pojistné částky, zejména pro případ smrti. Pojistná částka pro případ smrti by měla být nastavena ve výši dvoj- až trojnásobku ročního příjmu pojištěné osoby.
 
Zdroj: Novinky.cz

Žádné štítky

Čec/17

26

Hypotéky letos překonají rekord. Hlavně kvůli refinancování

Po rekordním loňském roce, kdy se na českém hypotečním trhu sjednaly hypotéky v objemu téměř 225 miliard korun, bude s největší pravděpodobností následovat další rekordní období. Tentokrát ale bude rekord spočívat v trošku jiném čísle, a to v počtu klientů, kterým bude končit fixační období, a budou tak moci zdarma změnit banku. Dle některých odhadů hovoříme o čísle až 300 000, což tvoří téměř polovinu všech klientů s hypotékou.
 
S ohledem na takto ohromná čísla se i jednotlivé banky začaly na tuto situaci připravovat. Menší banky v tom vidí ohromnou příležitost, jak navýšit svůj tržní podíl. Naopak velké banky jsou v komunikaci refinancování zdrženlivější. Jejich hlavním cílem totiž není přetahování klientů odjinud, ale naopak cílem je stávajícího klienta si udržet.
 
Co vlastně klientovi refinancování může přinést?
 
Pro příklad si vezměme, pokud je vaším klientem člověk s hypotékou 3 miliony korun, kterou sjednal v roce 2012 s fixací na 5 let. Letos mu tato doba vyprší. Nyní má na hypotéce úrokovou sazbu 3,99 % a splátka činí 15 819 Kč. Pokud by svoji hypotéku refinancoval, může se dnes dostat na sazbu i 1,79 %, což činí 11 584 Kč měsíčně. Zde bychom mohli říci: “Kliente, ušetřil jsi 4 500 korun! Zkusme se ovšem podívat ještě o kousek dál.”
 
Co s ušetřenými penězi?
 
Částka 4 500 Kč je jistě zajímá a rodinný rozpočet by si s ní hravě poradil. Ale bylo by to tak správně? Spíše ne. Daleko vhodnější způsob, jak peníze utratit, je investice do budoucnosti vašeho klienta, případně do jeho dětí. Jak je asi všeobecně známo, stát se o penzi jednotlivce jen těžko postará v přijatelné míře, a tak část takto ušetřených prostředků by měla směřovat na klientův „důchodový účet“. A to, jestli tím „důchodovým účtem“ bude doplňkové penzijní spoření, životní pojištění, nebo investice, mu musíte poradit.
 
Zdroj: Našepeníze.cz

Žádné štítky

Čec/17

24

Poradce 2020: Online s lidskou tváří

V Bonnetu moc dobře víme, že v online srovnávání a sjednávání finančních produktů je budoucnost. Proto jsme vytvořili unikátní systém Poradce 2020, který je určený pro všechny naše finanční specialisty, kteří si chtějí užívat okamžitých provizí, “bezpapírového” fungování a rychlého průběhu uzavření smlouvy s klientem. Jaké jsou hlavní pilíře Poradce 2020?  
 
STOP zbytečnému papírování
Na schůzku s klientem můžete vyrazit klidně jen s tabletem. Veškeré nabídky mu přehledně srovnáte online. Už žádné stoly plné papírů.
 

 
Jednoduchost a rychlost
Stačí pár kliků, rychlé porovnání nabídek a společně s klientem máte ihned jasno, který finanční produkt je pro něj nejlepší.
 
Hladký průběh uzavření smlouvy
S offline smlouvou se perete i 20 minut, s Poradcem 2020 máte hotovo za 5 minut. Navíc ji nemusíte zadávat do systému BonEx.
 
Slevové akce a bonusy
I naši produktoví partneři oceňují sjednávání smluv neživotního pojištění online. Těšit se můžete na jejich pravidelné slevy a bonusy za online sjednání.
 
Okamžitá provize
Přistane k vám ihned v nejbližší uzávěrce, navíc ve stejné výši jako při sjednávání neživotního pojištění offline.
 
Navíc – ačkoliv by se mohlo zdát, že žijeme výhradně v online světě, s našimi poradci se vždy rádi potkáváme a jsme otevřeni všem vašim postřehům a nápadům.
 
Zaujalo vás, jak s našimi poradci pracujeme? Vyzkoušejte nezávazně našeho Poradce na zkoušku a přesvědčte se o tom na vlastní kůži. 😉

Žádné štítky

Čec/17

20

Proč se vyplácí být v poolu Bonnet?

Ne nadarmo se o nás říká, že svým poradcům poskytujeme ten nejlepší servis. A víte proč? 😉
 
U nás jste svým pánem
My v Bonnetu respektujeme a podporujeme váš vlastní byznys plán. Záleží jen na vás, jaký model obchodování si zvolíte. Potřebujete individuálně přizpůsobit náš systém? Můžete si být jisti, že vám rádi vyjdeme vstříc.
 
Víme, že budoucnost patří online produktům
V Bonnetu můžete se svými klienty sjednávat  některé produkty online, a to klidně hned během schůzky s vaším klientem. Pro vás to znamená minimální chybovost, okamžitou provizi, úsporu času a maximální vytížení každého klienta. 
 

 
Neustálý růst a progres
Těší nás, že neustále roste počet specialistů sítě Bonnet. Každý rok navyšujeme i objem sjednaných finančních produktů. Jednoduše se nám daří a vy můžete být u toho.
 
Vyhlásili jsme STOPku složité a nudné administrativě
Zadávání vaší produkce probíhá svižně elektronicky. Administrativu držíme na nutném minimu, přehlednost a rychlost na nejvyšším stupni.
 
Rychlé zasmluvnění
Nefandíme zbytečné byrokracii. Zasmluvnění nově příchozích specialistů probíhá svižně a elektronicky. Zároveň si stále držíme naši devízu – osobní přístup. Rádi se totiž vždy potkáme s každým z vás.
 
Líbí se vám, jak Bonnet funguje? Pak vyzkoušejte nezávazně našeho Poradce na zkoušku. Uvidíte, u nás se vám bude líbit! :-)

Žádné štítky

Čec/17

18

Sjednejte svému klientovi adekvátní cestovní pojištění. Vliv mají i sporty, které bude váš klient provozovat

Většina Čechů si před odcestováním do zahraničí sjedná cestovní pojištění. Jeho absence se nemusí vyplatit. V případě, že dojde k pojistné události, mohou jít škody do několika milionů.
 
Pokud budete se svým klientem sjednávat cestovního pojištění, zohledněte jednak cílovou destinaci, ale i místa, v jakých se bude váš klient v cílové destinaci pohybovat. Jiné pojištění bude potřebovat, pokud váš klient neplánuje opustit hotelový komplex, a jiné v případě, že bude lézt po horách a spát ve stanu.
 
Pokud se váš klient chystá na běžnou dovolenou, v rámci které sice bude provozovat sporty (např. cyklistiku, plážový volejbal, plavání apod.), ale pouze na rekreační úrovni, stačí mu sjednání základního cestovního pojištění. To v sobě běžně obsahuje většinu standardních sportů. Konkrétní sporty ale vždy se svým klientem najdete v pojistných podmínkách dané pojišťovny.
 
U rizikových sportů, jako je například vysokohorská turistika, potápění, vodní lyžování či surfování, je ale potřeba se svým klientem zvážit, jestli není nutné sjednat si připojištění, aby se cestovní pojištění vztahovalo i na tyto sporty. Jestliže se klient plánuje věnovat rizikovějším sportům, u kterých je možnost úrazu vyšší, je na místě sjednat odpovídající cestovní pojištění. Běžné pojištění se na ně totiž většinou nevztahuje a je třeba se připojistit.
 
Zdroj: Měšec.cz

Žádné štítky

Čec/17

10

Češi konečně přišli na chuť na investování do podílových fondů. Platí to i pro vaše klienty?

V podílových fondech zaregistrovaných v Česku bylo ke konci prvního čtvrtletí 446 miliard korun. Víte, že investorem je každý sedmý obyvatel této země? Co na podílových fondech začalo jinak poměrně konzervativní Čechy lákat?
 
Odvětví podílových fondů zažívá bezpochyby skvělé období. Evropští portfolio manažeři získali v letošním prvním čtvrtletí 210 miliard eur nových investic a hlásí nejvyšší přítoky do fondů za posledních pět let. Ani Češi nejsou v tomto ohledu nijak pozadu. Podle oficiálních údajů Asociace pro kapitálový trh bylo ke konci prvního čtvrtletí letošního roku ve fondech nabízených na území České republiky zainvestováno téměř 446 miliard korun. Každý sedmý Čech je tak investorem.
 
Co se stalo, že historicky poměrně konzervativní Češi přišli investování do podílových fondů na chuť?
 
Jedním z faktorů může být to, že pravidelně investovat do podílových fondů lze již v řádu stokorun, přičemž nastavení takové pravidelné investice je díky on-line platformám záležitostí jen několika málo minut. V relativně krátkém období to tak pro vašeho klienta může být zajímavá cesta ke zhodnocení investovaných prostředků. Výhodou pravidelných investic po menších finančních částkách je totiž minimální zátěž pro finanční rozpočet domácnosti vašeho klienta. Díky pravidelnosti také mizí tendence zbrkle reagovat na okamžitý a krátkodobý vývoj na trhu, která by jinak vedla k potenciálnímu znehodnocení investované částky. A v neposlední řadě hraje ve prospěch pravidelných investic faktor „automatizace“ – po prvotním nastavení vše probíhá bez dalšího zásahu investora, v pravidelných intervalech a úplně samo.
 
Rychlý výběr a rozložená rizika
 
Svůj vliv má nepochybně i faktor likvidity, tj. schopnost rychle přeměnit investované prostředky zpět v hotovost. Pokyn k prodeji standardních podílových fondů může váš klient jako investor obvykle podat každý pracovní den a peníze se vrátí na účet do 5 – 6 dnů, ať se na kapitálových trzích děje cokoliv. Investované peníze tak nejsou vázané žádnou výpovědní lhůtou. Jakmile by se váš klient dostal do nepříjemné finanční situace a potřeboval by mít rychle k dispozici hotovost, může do týdne získat své investované peníze zpět.
 
Nelze opomenout ani aspekt diverzifikace, tj. rozložení rizika. Pokud se váš klient snaží nalézt tu jedinou pravou „investici století“, může se mu to samozřejmě povést, ale jeho šance na úspěch není – z čistě statistického hlediska – příliš vysoká. A pokud bude mít takových „jednohubek“ v portfoliu jen několik, vytvořil si velmi koncentrované, a proto potenciálně zranitelné portfolio. Příkladem může být miniportfolio složené z jen několika málo technologických titulů – třeba Facebook, Apple, Amazon a navrch ještě Twitter a LinkedIn. Stačí jedny špatné (nebo jen horší než očekávané) hospodářské výsledky a cena akcie se poroučí o jednotky až desítky procent níže.
 
A proč ne raději zlato?
 
Vzhledem k tomu, že se navíc jedná o firmy z jednoho sektoru, pokles celého portfolia bude celkově vyšší. Takovou „jednohubkou“ však může být i nyní velmi populární zlato. Jde však o aktivum, které samo o sobě žádný výnos nemá (zlato vašemu klientovi dividendu nevyplatí), a jedná se tak de facto o sázku na to, jak moc nebo jak málo nervózní budou kapitálové trhy v budoucnosti – a to je věc, která se analyzuje a předpovídá jen velmi obtížně. Nemluvě o tom, že nad chováním ostatních účastníků trhu má člověk obvykle jen velmi malou kontrolu.
 
Podílové fondy jsou v tomto kontextu bezpečnější volbou. Jejich portfolio manažeři obvykle zvažují desítky až stovky společností, které potenciálně mohou do portfolia vložit, a portfolio samotné se pak nejčastěji skládá z desítek firem, jejichž cenový vývoj spolu není korelovaný. Nákupem jednoho podílového listu se tak klient jako investor může dostat k akciím či dluhopisům, které by za jiných okolností neměl šanci nakoupit, a navíc významně snižuje riziko ztráty.
 
Zdroj: iHNed.cz

Žádné štítky

Čer/17

30

Tipy pro správné pojištění klienta

V domácnosti vašeho klienta se může stát cokoliv. Než si váš klient sbalí kufry a vydá se na dovolenou, je lepší, aby měl pojištěno. Co všechno?
 
V pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti je rozdíl
 
Pojištění nemovitosti se vztahuje na stavební součásti objektu – okna, dveře, malbu, podlahy i střechu. Kdežto pojištění domácnosti se sjednává pro obsah bytů, tedy vybavení domácnosti. Možnosti jsou různé. Ti, kteří nemají sjednané pojištění domácnosti, mohou díky tzv. pojištění opuštěné domácnosti, které se sjednává jako připojištění k cestovnímu pojištění, získat komplexní ochranu vybavení domova po dobu nepřítomnosti.
 
Na jaká rizika by si měl dát váš klient pozor?
 
Vždy se vyplatí pojištění proti živlům (povodeň, záplava, úder blesku, krupobití či vichřice) a požáru. Vhodné je pojištění proti vodovodním škodám (v důsledku prasklého potrubí) a pojištění proti vloupání. Pokud chce váš klient předejít komplikacím, které se týkají vody obecně, je potřeba, aby dodržoval pár zásadních pravidel. Je nutné mít vždy důkladně zkontrolované vodovodní kohoutky, na napouštění vany se snažit nezapomínat a tu a tam také zkontrolovat stav potrubí. Spotřebiče, které během svého výkonu čerpají vodu, nechávat v době odchodu z bytu raději vypnuté.
 
Pokud váš klient vlastní také chaty a chalupy, je užitečné, aby si pojistil také je. Pojištění ochrání chalupu před přírodními živly, zloději a vandaly. Navíc je pojištěno i vybavení včetně nábytku či nářadí v dílně. Při havárii pojišťovna zajistí i pomoc řemeslníka. Základní struktura rizik se nemění, ale přibývají užitečné novinky. Pojišťovny myslí na ochranu zahradního vybavení nebo bazénů. Pojistit lze zídky, jezírka, sochy, dětská hřiště. Dále nabízí ochranu proti sprejerům.
 
Pojistné smlouvy aktualizujte klientovi pravidelně
 
Zázemí je potřeba budovat postupně. Bydlení váš klient rekonstruuje, vylepšuje, doplňuje. Zhodnocení je třeba zohlednit pojistnou smlouvou. Svému klientovi doporučte její aktualizaci vždy po skončení významného zásahu do kvality bydlení, jinak jednou za dva až tři roky.
 
Zdroj: Metro.cz

Žádné štítky

Čer/17

28

Evropský průkaz nestačí: za zlomenou ruku může váš klient zaplatit v zahraničí až 80 tisíc Kč

10 Kč za den do Chorvatska, až 40 Kč do Švýcarska. Vyrazit na dovolenou bez cestovního pojištění se může v případě úrazu prodražit až o statisíce. Evropský průkaz pojištění totiž nekryje vše. Díky našemu online srovnávači můžete klientovi ukázat  kompletní nabídky pojišťoven a vybrat mu tak cestovní pojištění přesně dle jeho požadavků.
 
Při uzavírání pojištění záleží na tom, do jaké země váš klient vyráží. Obecně je nutné, aby si váš klient pohlídal dvě položky – a to výši pojistných limitů a také asistenci. Základní nabídka totiž většinou zahrnuje jen pokrytí léčebných výloh. Pokud proto nechcete, aby váš klient cestu do ciziny podcenil, nabídněte mu také sjednání připojištění. Jde například o pojištění ztráty zavazadel, úrazové pojištění nebo pojištění rizikových sportů – jako je třeba rafting nebo kajaking.
 
Dražší pojištění s dražší destinací
 
Cena pojistek se pak liší – záleží na zemi, kde bude váš klient pobývat a také na délce jeho dovolené. Pokud jedu do Chorvatska, musím počítat, že každý den mě na cestovním pojištění stojí plus mínus deset korun. Pokud vyjedu do dražší země, typicky třeba do Spojených států, nebo Švýcarska, tak to bude stát 30 až 40 korun na den, to znamená zhruba trojnásobek,“ vysvětluje náš výkonný ředitel Jiří Paták.
 
V Evropské unii a v některých dalších zemích sice platí evropský zdravotní průkaz, tzv. modrá kartička, ta ale kryje jen nejnutnější ošetření. Navíc jen ve státem provozovaných zařízeních. Pokud by váš klient potřeboval využít převoz do nemocnice nebo právě asistenční služby – jako je třeba překlad z cizího jazyka – tak už si připlatí.
 
Přečasný porod vyjde na milion
 
Na dovolených klienti nejvíc řeší zažívací potíže, virózy nebo také sluneční alergie. Časté jsou ale i zlomeniny končetin. Jestliže si někdo pojistku nesjedná a nechá se v cizině ošetřit, musí počítat i s částkou v řádu desítek nebo stovek tisíc korun.
 
Například ošetření sluneční alergie vyjde od tří do pěti tisíc korun, vyšetření zlomené ruky včetně rentgenu a sádry, to už jsou věci, které mohou vyjít od 50 tisíc do 80 tisíc.
 
Existují přitom i položky, u kterých náklady přesahují milion. Například předčasný porod a doprava dítěte v inkubátoru z Itálie do Česka může vyjít až na milion korun.
 
Zdroj: iRozhlas.cz

Žádné štítky

Čer/17

26

Češi nemají problém se splácením hypotéky

Podíl hypoték s problémy se splácením klesl v Česku na konci března na 1,9 %. Na konci roku činil 2 %, o rok dříve 2,6 % a v roce 2014 to bylo 3,1 %. Přitom ČNB minulý týden opět zpřísnila podmínky pro poskytování hypoték. Vedl ji k tomu údajně rychlý růst cen nemovitostí i objemu úvěrů na bydlení. Při zhoršení ekonomiky by se tak mohla řada domácností s hypotékou dostat do problémů se splácením. Zatíženo hypotékou je v Česku podle údajů ČNB 900 000 bytů a rodinných domů.
 
Podíl problémových hypoték v posledních letech klesá, u úvěrů ze stavebního spoření je to přes 4 %, ale toto číslo je dlouhodobě stabilní. U klasických spotřebitelských úvěrů je tento podíl 6,5 %, když v roce 2015 to bylo 11,5 %. Ukazuje se tak, že Češi splácí své závazky lépe.
 
S rostoucími příjmy by domácnosti měly být schopné hypotéky splácet i při předpokládaném mírném zvyšování úrokových sazeb, doplnil náš CEO Jiří Paták. Kvůli současným doporučením ČNB podle něj nedosáhne na hypotéku přibližně čtvrtina lidí. „Pokud ale projde novela zákona a centrální banka realizuje vše, co jí nová pravidla umožňují, může se zvýšit počet lidí, kteří si nebudou moci hypotéku dovolit, až na třetinu,“ odhadl. Zpřísněné podmínky ze strany ČNB určitě mohou ohrozit počty transakcí, ale říkat o kolik, to by byla ryzí spekulace. Počty makléřů by se v souvislosti s opatřeními ČNB snižovat neměli.
 
Vlastní domov má podle našeho Jiřího Patáka 76 % Čechů. Hypotéku v ČR má asi 14 % lidí a zbylých více než 60 % má nemovitost plně ve svých rukou. Slováci jsou na tom ještě lépe, 81 % lidí vlastní nemovitost a jen 9 % ji splácí hypotékou. Ve svém bydlí například polovina Rakušanů a 45 % Němců. Pětina jich splácí hypotéku.
 
V Česku se za ideálních podmínek dá sehnat hypotéka s úrokem 1,79 procenta s fixací na tři roky. V Německu a Rakousku se úrokové míry pohybují okolo 1,25 % a nejhůře je na tom Polsko, kde se úroková míra přehoupla přes 3 %.
 
Centrální banka rozšířila loňské doporučení ohledně poskytování hypoték. Nově se bude vztahovat na všechny poskytovatele úvěrů a současně i na další úvěry, které jsou klientovi poskytnuty poté, co získá hypoteční úvěr. Půjde tak i o spotřebitelské úvěry. Jejich poskytovatelé budou muset zjišťovat, zda by se klient, který již má hypotéku, nedostal do problémů se splácením.
 
Zdroj: Stavebni-forum.cz

Žádné štítky

Starší články